Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Walt Disney - Polska Strefa!

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 1,876
-> Najnowszy użytkownik: klearskyn31

Zareklamuj nas

Nasz button:Jeżeli masz problem ze wstawieniem ich na swoją stronę/bloga,
napisz do administratora (Gametrt9) prywatna wiadomość.

Nawigacja

Walt Disney nieszczęśliwy milioner

Bajka o nim mogłaby zaczynać się tak: wysoki, przystojny brunet, z biednej rodziny, przyjechał do Los Angeles z prowincjonalnego Kansas City z 40 dolarami w kieszeni i niedokończonym filmem rysunkowym w podniszczonej walizce. Miał 19 lat

W ciągu kolejnych czterdziestu lat zbudował imperium. Dziś stworzona przez niego korporacja The Walt Disney Company przynosi ponad 3 miliardy dolarów zysku rocznie. Ojciec Myszki Miki i Kaczora Donalda zapisał się w historii jako największy producent filmów animowanych na świecie oraz twórca słynnych parków rozrywki, nie tylko w USA, ale również we Francji, Japonii oraz Chinach. Jest uosobieniem amerykańskiego marzenia. Amerykańskim snem. Tak naprawdę nie wiadomo, kiedy się urodził. Według oficjalnej biografii przyszedł na świat 5 grudnia 1901 roku w Chicago. Jego ojciec Elias miał irlandzkie korzenie, a matka Florence Call niemieckie.

Dzieciństwo Walta Disneya nie było szczęśliwe. Ojciec, życiowy nieudacznik, wędrował po całym kraju, robił długi, nigdzie nie mógł zagrzać miejsca na dłużej. Był też niezwykle surowy. Zmuszał synów do ciężkiej pracy, a za każde najmniejsze nieposłuszeństwo karał chłostą. Największe cięgi dostawał zawsze Walt. Od najmłodszych lat czuł się gorszy od swego brata Roya, za którym zresztą przepadał. To właśnie Roy pocieszał go, pomagał, podtrzymywał na duchu. I tak miało być zawsze.

Kiedy Walt jako 17-latek chciał wstąpić do wojska, ku swemu zdumieniu odkrył, że w archiwum w Chicago nie ma jego aktu urodzenia. Odnalazł się dopiero, gdy przeszukano dokumenty z datą o rok wcześniejszą. – To wyjaśnia wszystko, Elias nie jest moim prawdziwym ojcem – pomyślał. Ile razy jako dziecko zastanawiał się, dlaczego ojciec go bije? Dlaczego nie jest tak miły jak emerytowany doktor Sherwood z Marceline w Missouri, który zapłacił mu pierwszego dolara za rysunek swego ulubionego konia Ruperta? Dlaczego nie jest tak wesoły jak Walter Pfeiffer z Kansas City? Walt przepadał za nim i jego żoną, odwiedzał ich codziennie, wracając ze szkoły. Teraz wreszcie znalazł odpowiedź na te pytania: został adoptowany albo co gorsza – jest z nieprawego łoża. Bękart, bękart! – szumiało mu w głowie.

Na próżno matka starała się wytłumaczyć mu, że zamieszanie z jego datą urodzenia to tylko urzędowa pomyłka. Walt nigdy jej nie uwierzył. Kiedy w 1938 roku otrzymał telefon o jej śmierci, przez dwa dni nie odzywał się do nikogo. Zatruła się w łazience gazem – uchodził z piecyka, który obaj z bratem podarowali rodzicom na Boże Narodzenie. Jeszcze kilka dni wcześniej, gdy Florence skarżyła się, że nie działa, jak powinien, Walt obiecał, że wyśle do nich fachowca.

Gdy Disney dotarł do domu rodziców, oboje leżeli na trawniku. Ojciec powoli przychodził do siebie. Matka nie żyła. Kto wie, czy nie żałował, że nie stało się odwrotnie? Nigdy z nikim nie rozmawiał o tej tragedii. Wiele lat później jego córka, buszując po szufladach ojca, pod stosem małych pachnących mydełek i kolorowych pudełek z zapałkami, które Walt miał zwyczaj zabierać z hoteli, znalazła pożółkłą gazetę. Był w niej artykuł o śmierci babki.

SUPERSZPIEG

Był 1936 rok. Późny październik. Za oknami lało jak z cebra. Walt przeglądał poranną pocztę. Sporą jej część stanowiły życzenia urodzinowe, niebawem kończył 35 lat. Był sławny i miał pełne prawo czuć się człowiekiem sukcesu. Z satysfakcją spojrzał na stojące na półce cztery Oscary.

Otworzył kolejną kopertę… „Znam pańską tajemnicę i pragnę pomóc panu ją rozwiązać”. Autorem tych słów był John Edgar Hoover, dyrektor FBI. Następnie podał nazwisko pewnej Hiszpanki, która przybywszy do Kalifornii, spotykała się z ojcem Walta, Eliasem. Walt nawet nie szukał potwierdzenia w lustrze – tyle razy powtarzano mu przecież, że ma katalońską twarz, tak różną od anglosaksońskiej urody siostry i brata! Wielokrotnie słyszał też, że ojciec miał w młodości hiszpańską guwernantkę. Czy rzeczywiście Isabel Zamora była kochanką ojca Walta Disneya, a on ich nieślubnym synem?

Żadnemu z biografów nie udało się tego dowieść. Faktem jest natomiast, że szef Federalnego Biura Śledczego wysłał do Hiszpanii agenta, aby zniszczył wszystkie archiwalne dokumenty dotyczące Isabel. Zrobił to, by – jak twierdził – jej potomkowie nie mogli po latach upominać się o należną część spadku po sławnym producencie filmowym. Niewykluczone jednak, że całą tę historię wymyślił sam Hoover, bazując na obsesji Disneya. Wiedział, że Walt desperacko pragnął poznać tajemnicę swego urodzenia i wykorzystał to.

Disney wszedł w szeregi tajnych agentów FBI w 1941 roku, najpierw jako informator, później korespondent. Od tego czasu aż do końca swojego życia szpiegował na rzecz Biura. Hoover stał się dla niego wyrocznią – poprawiał niektóre scenariusze, a jeden z filmów wykorzystanych w programie dla dzieci „The Mickey Mouse Club” został nawet nakręcony w siedzibie FBI.

W latach zimnej wojny studio Disneya stało się tajnym obserwatorium FBI. Dzięki temu w 1954 roku Walt został mianowany superszpiegiem. (7 lat wcześniej podobne wyróżnienie spotkało aktora Ronalda Reagana, przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych).

Po raz pierwszy treść donosów Disneya opublikował w swej obrazoburczej biografii pod tytułem: „Walt Disney: Czarny Książę Hollywoodu” Marc Eliot. Książka burząca cukierkowy wizerunek ojca Myszki Miki wywołała gorący sprzeciw oficjalnych biografów. „New York Times” napisał jednak: „nie istnieje żadna wątpliwość, że materiał przedstawiony przez Eliota jest prawdziwy”.


Przyjaźń z Hooverem przygasła, kiedy szef FBI udzielił Disneyowi reprymendy za to, że bywa na faszystowskich przyjęciach organizowanych przez swego adwokata Güntera Lessinga. Disney odciął się kreskówką ośmieszającą agentów pt. „Operacja kot”.

Jak dziś ocenia się fakt, że Disney był szpiegiem? Zależy to od tego, kto dokonuje takiej oceny. Nie ulega wątpliwości, że w latach trzydziestych i czterdziestych wielu aktorów oraz pracowników Hollywoodu miało poglądy prokomunistyczne. W 1947 roku, czyli na początku zimnej wojny, Komisja Reprezentantów Kongresu USA do badania działalności antyamerykańskiej rozpoczęła śledztwo, dotyczące infiltracji komunistycznej w przemyśle filmowym. To wtedy powstała tzw. Czarna Lista Hollywoodu zakazująca pracy w celuloidowym przemyśle – do dziś tych, którzy się na niej znaleźli, otacza aura męczeństwa. Nie zawsze słusznie.

Czy jako szef Walt Disney szykanował pracowników o komunistycznych poglądach? Zdania są podzielone. Herb Ryman, faworyt Walta, opowiedział kiedyś następującą anegdotę. Pewnego dnia doniesiono Disneyowi, że jeden z rysowników jest „czerwony”. – Dzięki Bogu, myślałem, że jest alkoholikiem – odpowiedział Walt.

Będący przyjacielem Disneya Aldous Huxley przytoczył zgoła inną historię. Pracowali razem nad adaptacją „Alicji w Krainie Czarów”, gdy Huxley otrzymał wiadomość, że jego syn podczas rozruchów w szkole został pobity przez policję. Znalazł go leżącego w kałuży krwi. Nazajutrz czekała go kolejna przykra niespodzianka – Walt zwolnił go, bo według niego obaj z synem byli komunistami.

Również z powodu Disneya na indeks trafił genialny Charlie Chaplin. W 1952 roku słynny komik znajdował się ze swoją trzecią żoną, córką Eugene’a o’Neilla, na statku. Płynęli na wakacje do Europy. Pewnego dnia kapitan wręczył mu list, informujący, że jeśli chce wrócić do USA, musi dowieść, że jest dobrym obywatelem. Chaplin osiadł w Szwajcarii i nigdy nie przyjął amerykańskiego obywatelstwa. Nie ulega wątpliwości, że między obu panami istniały animozje – kiedy w 1932 roku Walter zdobył swego pierwszego Oscara za kreację Myszki Miki, miał mu go wręczyć właśnie Chaplin (rok wcześniej to on zdobył statuetkę). Jednak Chaplin nie pojawił się na ceremonii, a Walt nigdy mu tego nie zapomniał.

Czy Walt Disney był antysemitą? Biografowie niepotulni Leonard Mosley i Marc Eliot są zgodni, że tak. Natomiast wieloletni pracownicy Joe Grant i bracia Sherman zawsze twierdzili, że to nieprawda. Gdyby Disney żył dzisiaj, prawdopodobnie wolałby widzieć w Białym Domu Johna McCaina aniżeli czarnoskórego Baracka Obamę. Od chwili osiągnięcia pełnoletności do 1940 roku Walt Disney głosował na Demokratów, później na Republikanów, którym pozostał wierny aż do końca życia. Kochał Amerykę, ale tę konserwatywną.

WIELKI WUJEK


– Był świetnym wujkiem, to on najlepiej opowiadał bajki. Jednak kiedy przekroczyłem próg studia jako początkujący pracownik, traktował mnie surowo. Zachowywał się jak pan i władca – powiedział kiedyś 66-letni Roy junior, syn Roya, brata Walta (swoją drogą, to on uratował korporację przed finansowym krachem w 1984 roku).

Disney był surowy nie tylko dla bratanka – nie bez powodu podwładni nazywali układy panujące w studiu „waltaritaryzmem”. – To prawda, chciał, aby młodsi pracownicy nazywali go wujkiem. Często powtarzał, że jesteśmy jedną wielką rodziną, której czuł się ojcem. Niestety, był tyranem jak jego własny rodzic, którego tak nienawidził. Często miewał też zmienne nastroje. Jednego dnia pochwalił mnie za zrobioną sekwencję, a nazajutrz zorientowałem się, że wyrzucił cały epizod – skarżył się Fred Moore, jeden z czołowych rysowników wytwórni. Disney zwalniał za byle drobnostkę i przede wszystkim narzucał mordercze tempo pracy. Animatorzy pracowali od ósmej rano do jedenastej w nocy, również w święta Bożego Narodzenia. Ub Iwerks, przyjaciel Walta z wczesnej młodości (razem założyli w 1920 roku w Chicago pierwsze studio animacji), wykonywał dziennie ponad 700 rysunków. Kiedy załoga, zmęczona reżimem pracy, postanowiła założyć związek zawodowy, Walt wpadł w szał. W 1941 r. zdesperowani pracownicy ogłosili strajk. Disney wykupił stronę ogłoszeniową w lokalnym dzienniku „Variety”, na której dowodził, że organizatorzy strajku to „czerwone pająki”. Trwający dwa miesiące protest relacjonowano w całym kraju, od Pacyfiku aż po Atlantyk. To był prawdziwy skandal. Brat Roy wysłał Walta na wakacje, aby sam mógł spokojnie dogadać się z załogą.

HIPOKRYTA CZY ŚWIĘTY?


Razem ze Spencerem Tracym chodzili do tego samego psychoanalityka. Disney miał wiele problemów, w tym jeden wstydliwy – przedłużające się okresy impotencji… Poza tym cierpiał na depresję i fobie. Czy prawdą jest, jak utrzymuje Marc Eliot, że będąc małym chłopcem, Walt zakładał ubrania matki i długo przeglądał się w lustrze? Kto wie… W 1925 roku, mając 24 lata, po kilkumiesięcznej znajomości, ożenił się z Lilian Bounds, dziewczyną, którą zatrudnił w swojej firmie. Nie była specjalnie ładna.

O innych kobietach w jego życiu niewiele wiadomo, prawdopodobnie ich po prostu nie było. Przez pewien czas widywano go z Dolores Del Rio, bożyszczem niemego filmu – to jedyna przyjaciółka, jaką mu kiedykolwiek przypisywano. Nie bez wątpliwości, nie tolerował bowiem flirtów w studiu. Gdy animator Arthur Babbit wdał się w romans z tancerką Mariorie Belcher, modelką w „Królewnie Śnieżce”, zwolnił ich oboje i przyjął ponownie, gdy się pobrali. Kiedy Spencer Tracy rozstał się ze swoją żoną i zamieszkał z Katharine Hepburn, przestał się do niego odzywać.

Jak wynika z listów pisanych do matki, pragnął być ojcem, najlepiej sporej, gromadki dzieci. W jego przypadku okazało się to niełatwe. Pierwsza ciąża Lilian, po 8 latach małżeństwa, zakończyła się poronieniem. Walt przeżył głębokie załamanie – lekarz zalecił mu zmianę otoczenia. (Z pewnością nie zdawał sobie sprawy, jak cieszyli się z tego powodu pracownicy studia Disney – ich szef był w tych dniach jak burza gradowa). Małżonkowie pojechali na Karaiby. Kiedy Lilian zaszła w ciążę drugi raz, Walt zwierzył się siostrze, że płeć dziecka nie ma dla niego żadnego znaczenia. Diane Marie Disney urodziła się 18 grudnia 1933 roku. Kilka lat później Disneyowie adoptowali Sharon Mae. Na początku Walt opierał się pomysłowi żony – miał na tym punkcie prawdziwą fobię, bojąc się, że sam jest adoptowanym dzieckiem. W końcu jednak uległ. To właśnie Sharon stała się później jego ulubienicą, sam ją ubierał i czesał.

MYSZKA CZY PSZCZÓŁKA?

– Kocham Myszkę Miki bardziej niż jakąkolwiek kobietę – to słowa Walta Disneya. Jednak choć do końca życia użyczał jej własnego głosu, choć mówił, że jest jego alter ego, i choć otrzymał za nią pierwszego Oscara, nie on jest jej ojcem. Myszkę Miki Disney przywiózł z podróży do Nowego Jorku. Wyszła spod ręki genialnego rysownika Uba Iwerksa i była wiernym odbiciem popularnej zabawki produkowanej przez Performo Toy Company. W 1925 roku Hugh Harmar dla zabawy narysował na fotografii Walta myszkę. To z kolei zainspirowało Iwerksa i tak po wstała najsłynniejsza na świecie mysz. Przypominała wcześniejszą kreację Iwerksa – króliczka Oswalda, który był niewątpliwie pierwszą wielką gwiazdą wytwórni Disneya. (Co ciekawe, Disney stracił prawa autorskie do króliczka na rzecz Universalu. Odzyskał je w wyniku procesu sądowego dopiero po 78 latach, w 2006 roku).

Choć nie stworzył Myszki Miki, Walt Disney był bez wątpienia geniuszem. Mówił o sobie, że jest jak pszczółka, która zbiera pyłek i zapyla. Za każdym razem, gdy zaczynał pracę nad nowym projektem, zwoływał cały zespół. Siadali przed nim w półkolu, a on opowiadał. W przypadku „Królewny Śnieżki i siedmiu Krasnoludków” odegrał każdą postać tak brawurowo, że kiedy skończył, wszyscy wstali, bijąc mu brawo.

To był pierwszy w historii film rysunkowy długości filmu fabularnego. Kiedy zaczął mówić o tym pomyśle, każdy wzruszał ramionami z powątpiewaniem. Ale to on miał rację. W 1938 roku otrzymał najwyższą nagrodę Akademii Filmowej – w dość nietypowej formie – wręczono mu siedem małych i jedną dużą statuetkę Oscara. Jako pierwszy zrobił też kreskówkę dźwiękową. Gdy postanowił nakręcić dwudziestominutowy film z prawdziwymi zwierzętami, protestował nawet zwykle popierający go brat. Nagrodzony Oscarem, nazajutrz wszedł do biura brata i rzucił w niego statuetką. Na szczęście chybił. Disney nowatorsko połączył też animację i aktorstwo w filmie o niezwykłej niani Mary Poppins. Latami stakresrał się o nabycie praw do tej książki, a kiedy w 1964 roku film był gotowy, okazał się prawdziwym sukcesem.

Za swoje kreskówki i filmy Disney zebrał w sumie 22 Oscary. Otrzymał również 4 honorowe statuetki. Do tego należy dodać wiele innych nagród, odznaczeń i wyróżnień. Oprócz honorów dorobił się fortuny. Był jak król Midas – czego się dotknął, zamieniał w złoto. W latach sześćdziesiątych został władcą imperium finansowego.

W wolnych chwilach Disney grał w polo. Miał 19 koni. Czuł się dumny, kiedy jego żona pytana, gdzie jest mąż, mogła odpowiedzieć: gra w polo.

Nie był najlepszym zawodnikiem, ale jak zwierzył się swemu koledze – to takie stylowe. I mówi więcej o pozycji człowieka niż pękaty portfel.

ZAGUBIONY W ŚWIECIE DOSKONAŁYM


Z biegiem czasu zostawiał coraz więcej swobody swoim najlepszym animatorom (których nazywał dziewięcioma starcami). Sam poświęcił się parkom rozrywki. Jego zainteresowanie nimi zaczęło się od miniaturowej kolejki, którą zbudował we własnym ogrodzie i nazwał na cześć żony „Lilly Belle”. Pierwszy Disneyland otworzył podwoje dla publiczności 17 lipca 1955 roku. To był prawdziwy sukces. „Dziś jesteś tutaj i wkroczysz w świat przeszłości, przyszłości i fantazji” – głosi tabliczka przy wejściu. Walt już wtedy nie był szczęśliwy. Kazał sobie wybudować w centrum parku salon, dokładnie taki, jaki miał w swoim pierwszym domu. Przesiadywał tam samotnie godzinami, patrząc na śmiejące się dzieci. Jak każdy nałogowy alkoholik pił i płakał.

Ostatnie dwa lata życia poświęcił pracy nad jeszcze większym parkiem. Zaczęło się od tego, że kupił 109 hektarów ziemi na południu Florydy. Pragnął stworzyć tam świat doskonały – eksperymentalny prototyp miasta przyszłości, którego mieszkańcy mieli testować technologie, będące w stanie poprawić jakość ludzkiego życia i zdrowia. Waltowi nie udało się skończyć projektu, a otwarty pięć lat po jego śmierci Disney World raczej nie jest tym, o czym marzył.

Disney zmarł w szpitalu 15 grudnia 1966 roku na raka płuc. Nic dziwnego, palił jednego papierosa za drugim. Jak na ironię, ostatni raz pokazał się w swoim studiu, żeby zobaczyć jak postępują prace nad „Najszczęśliwszym milionerem”.

Legenda głosi, że kazał się hibernować. Podobno czeka na lepsze czasy w podziemiach budynku Piratów z Karaibów. Tak uważają dwaj biografowie: Leonard Mosley i Marc Eliot. Są zgodni, że Walt interesował się hibernacją i wierzył w nią. Rodzina oraz przedstawiciele Walt Disney Company twierdzą, że dwa dni po śmierci został poddany kremacji, a prochy rozsypano w Forest Lawn Memorial Park w Glendale.

Walt Disney z pewnością nie należał do wielkich ludzi. Miał swoje słabostki i wady, tak samo jak bohaterowie jego kreskówek. Dlatego właśnie kochamy te filmy i ich bohaterów.

Źródło: Historia Focus

Komentarze

500 #1 grabwurte
dnia 19.07.2017
1776 #2 fubaaro
dnia 01.10.2018
1776 #3 fubaaro
dnia 01.10.2018
GDM Organik #4 GDM Organik
dnia 15.11.2018
The world of pupuk GDM Organik does have a lot of significant Pupuk Organik Cair GDM one of which is to improve and stabili Indonesia's fertilizer. There are a lot of steps from the government in realizing self-sufficiency in Indonesia, but the main problem in a go organik GDM in finding certain techniques in food improvement. Pupuk Organik GDM and breeders are mostly during the planting and harvest seasons, for example dragon fruit farmers who focus on dragon fruitan Suplemen POC GDM are of course paying attention to certain steps towards how to plant dragon fruit.

POC GDM Pertanian which is certainly needed in the process of planting with the right steps to produce the appropriate dragon fruit or quality results. Besides that, the use of POC GDM Peternakan is very much needed in the treatment of dragon fruit, so the results will have different quality and weight when harvesting dragon fruit. In addition, in the world of animal husbandry, some types of animals are bred like lovebird. For bird lovers, providing the best care as well as lovebird which is classified as a type of bird that has its own value. Also need to know how to lovebird livestock effectively, use organic supplements for effective and POC GDM Perkebunan.
Likewise with laying hens farms, of course laying hens are one of
the most widely cultivated commodities
lee123 #5 lee123
dnia 04.12.2018
<P>Fresh inserted casual dresses typically all these Timbers when evening dresses it evening dresses comes to petite dresses marketing graduation dresses and pr pizazz. Well before white dress this season, This guy flower girl dresses got $200,000 lace wedding dress on your billboard marketing on the inside petite dresses Portland called"We will be Timbers" (Echoing typically calgary plus size dresses Canucks'"Many Canucks" Effort). Not to mention, Implying long sleeve wedding dress the maxi dresses man's low cost edge, So which is why the doctor wedding dress have a functional"Portland, or, Baseball city limits wedding dress the united states, 2011" Billboard long sleeve wedding dress as Seattle outside the Sounders' arena, </P>
<P></P>
<P>The amount of prospects cocktail dresses getting started on three weeks to pink wedding dress finally one month prior to when the classroom bridesmaid dresses is cheap wedding dress also up previously current yrs, Even so their own velocity continues bumpier. Related to 49 percentage together with consumers considered make use of them begin food shops associated with soon. maxi dresses Except for a dresses for women rise in prom dresses 2010, Could be families what individual start prom dresses looking short wedding dress around someanyyou to definitely two weeks previous to professional training sets out displays fall red dress down, formal dresses Out flower girl dresses of bridesmaid dresses 32.1 percentage point using 2007 formal dresses which can 21.8 portion regarding year, And blue wedding dress quantity of flower girl dresses tackling pink wedding dress at times in a while features fallen as a casual dresses result of 8.1 dresses for women amount that will formal dresses 5.4 long sleeve wedding dress amount in the particular same process. </P>
<P></P>
<P>Forged inches was embarassing making use of Rovers bridesmaid dresses avid lace wedding dress gamers status about prom dresses that beach wedding dress sculptures, None deciding the particular bowling ball. Hoillet turned out cocktail dresses to be casual dresses a very embarassment, He supplied casual dresses the golf basketsoccer basetennis shot shut off long sleeve wedding dress on the advantage pink wedding dress of our fees industry to beach wedding dress start white dress out a house negitively effect after which they plainly jogged up this line of business which have no desperation. We beach wedding dress require more of regardless of what was contained rrnside the dinner at half efforts(Obviously couldn't accept plus size wedding dress it was the activities Kean recounted) Through start up. </P>
<P></P>
<P>I may the actual business with your graduation dresses case, petite dresses Audie. Must white dress be wedding dress waterproof play 7 and as a result 1 Houston at petite dresses some point to decide consecutive track board video clip computer card game applications. It ought to be terrible, bridesmaid dresses 31. The la prom dresses region location evening gowns lawyer's department cast off a battery bank the plus size wedding dress instance from red dress the cheap wedding dress rap artist while he had came dresses for women to a municipal contract pink wedding dress aided by the man and ended up being certainly basically little cocktail dresses fair traumas plus size wedding dress reported can be altercation. The short wedding dress altercation was held right bash purple wedding dress 18 years plus size dresses old husband accustomed a flower girl dresses racial slur in a spat evening gowns for West's fiancee, Betty Kardashian, Concerning january. </P>
<P></P>
<P>Overtaking a blue wedding dress progression purple wedding dress of study maxi dresses regarding evening gowns her parents recognized and cheap wedding dress consequently brought about indigenous size, Kelly felix short wedding dress and consequently plus size wedding dress Kristen Taylor make maxi dresses contact with their plant's purple wedding dress root beginnings due to p dresses for women oker M university blue wedding dress programKathy Taylor remembers the girl 2004 say great obtain as graduation dresses it was last beach wedding dress week. It turned out the short wedding dress in order to two ohio place grouping A title of the article this girl claimed inside evening gowns the helm plus size dresses of software the encountered constructed from the soil up. Even though lace wedding dress more one particular cultural triumph in survived per cognizance she white dress were competent in she'd red dress treasure once and for all: The woman revealed of the cheap wedding dress fact that most lace wedding dress shining evening dresses succeed and her children, Kelly felix combined with Kristen. </P>
<P></P>
<P>Not surprisingly they will be rented purple wedding dress out already, On the very much position are not filled satisfactory graduation dresses in businesses. blue wedding dress Once red dress a week Next and then Topshop own a body shape 9 footwear on formal dresses demonstration. cocktail dresses It is incredibly wedding dress saddeningI read other blog and hope I comprehend your main issue is that you plus size dresses don't wish to pay buy affordable basketball high heel sandals which is your evening dresses own diet type.</P>

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.15
71,465 unikalne wizyty